Parlamentarni izbori 2011

XII. izborna jedinica

Pripadnici nacionalnih manjina u Republici Hrvatskoj imaju pravo birati osam zastupnika u Sabor koji se biraju u posebnoj izbornoj jedinici koju čini područje Republike Hrvatske

Pripadnici srpske nacionalne manjine biraju tri zastupnika u Sabor u skladu s Ustavnim zakonom o pravima nacionalnih manjina.

Zbirna lista kandidata za zastupnike srpske nacionalne manjine u 12. izbornoj jedinici:

1. Kandidat: JOVAN AJDUKOVIĆ, dipl. pravnik, Srbin, rođ. 12.12.1955., BOROVO, BULIĆEVA 1
Zamjenik: DRAGAN TODIĆ, dipl. pravnik, Srbin, rođ. 15.10.1963., BRIJEŠĆE, VRTNA ULICA 5
Predlagatelj: SRPSKA NARODNA STRANKA - SNS
DEMOKRATSKA PARTIJA SRBA - DPS
NAŠA STRANKA - NS


2. Kandidat: DUŠAN CVETANOVIĆ, Srbin, rođ. 02.07.1989., GORNJA ORAOVICA, GORNJA ORAOVICA 47
Zamjenik: NEVEN ĆUK, Srbin, rođ. 23.01.1984., ZAGREB, TURININA 9
Predlagatelj: SAVEZ ZA PROMJENE - SP

3. Kandidat: VELJKO DŽAKULA, dipl.ing., Srbin, rođ. 19.03.1955., PAKRAC, BLJESAK 2
Zamjenica: OLIVERA MIOČINOVIĆ, dr.med., Srpkinja, rođ. 22.06.1961., PETRINJA, TRG MATICE HRVATSKE 6
Predlagatelj: SRPSKA NARODNA STRANKA - SNS
DEMOKRATSKA PARTIJA SRBA - DPS
NAŠA STRANKA - NS


4. Kandidat: NEMANJA MARIĆ, Srbin, rođ. 28.04.1984., OSIJEK, DINKA ŠIMUNOVIĆA 28
Zamjenik: DAVID CVETANOVIĆ, Srbin, rođ. 22.06.1986., GORNJA ORAOVICA, GORNJA ORAOVICA 47
Predlagatelj: SAVEZ ZA PROMJENE - SP

5. Kandidat: LJUBOMIR MIKIĆ, dipl.iur., Srbin, rođ. 26.05.1974., OSIJEK, CRKVENA 68 B
Zamjenik: DRAGO PEPIĆ, dipl.iur., Srbin, rođ. 29.09.1949., VUKOVAR, VIJENAC KNEZA BRANIMIRA 3/10
Predlagatelj: NEOVISNI KANDIDAT

6. Kandidat: SLOBODAN MILOŠEVIĆ, Srbin, rođ. 08.03.1949., ČOKADINCI, OSJEČKA 33
Zamjenica: SOFIJA ĐURKOVIĆ, Srpkinja, rođ. 30.11.1959., BELI MANASTIR, HRVATSKIH BRANITELJA 35
Predlagatelj: UDRUGA SRBA OSJEČKO-BARANJSKE ŽUPANIJE - U.S.O.B.Ž.

7. Kandidat: prof.dr.sc. MILORAD PUPOVAC, Srbin, rođ. 05.11.1955., ZAGREB, IVANA STOŽIRA 1
Zamjenik: ALEKSANDAR MILOŠEVIĆ, dipl.pol., Srbin, rođ. 23.12.1959., ZAGREB, DIVKA BUDAKA 17
Predlagatelj: SAMOSTALNA DEMOKRATSKA SRPSKA STRANKA - SDSS

8. Kandidatkinja: DRAGANA RESAN, Srpkinja, rođ. 13.08.1977., ZAGREB, ANTUNA ŠOLJANA 7
Zamjenik: MIODRAG VESIĆ, Srbin, rođ. 29.09.1976., BZENICA, BZENICA 40
Predlagatelj: SAVEZ ZA PROMJENE - SP

9. Kandidat: MILAN RODIĆ, mag. iur., Srbin, rođ. 09.05.1947., JASENAK, JASENAK 86 H
Zamjenica: RADMILA MEDAKOVIĆ, ing.el.str., Srpkinja, rođ. 14.09.1951., PLAŠKI, KRALJA TOMISLAVA 3
Predlagatelj: SRPSKA NARODNA STRANKA - SNS
DEMOKRATSKA PARTIJA SRBA - DPS
NAŠA STRANKA - NS


10. Kandidat: DUŠKO SIMIĆ, dipl.iur., Srbin, rođ. 02.02.1969., VUKOVAR, VIJENAC R. BOŠKOVIĆA 1/30
Zamjenik: ALEKSANDAR KOJIĆ, Srbin, rođ. 10.04.1972., VUKOVAR, OLAJNICA 5/63
Predlagatelj: NEOVISNI KANDIDAT

11. Kandidat: VOJISLAV STANIMIROVIĆ, dr.med., Srbin, rođ. 19.08.1953., VUKOVAR, ŽUPANIJSKA 90/39
Zamjenik: DRAGAN CRNOGORAC, prof., Srbin, rođ. 04.09.1978., VUKOVAR, OLAJNICA 7/13
Predlagatelj: SAMOSTALNA DEMOKRATSKA SRPSKA STRANKA - SDSS

12. Kandidat: BRANISLAV TEKIĆ, dipl.iur., Srbin, rođ. 23.07.1961., VUKOVAR, BLAGE ZADRE 159 A6
Zamjenik: SAŠA BJELANOVIĆ, Srbin, rođ. 31.01.1976., VUKOVAR, KRALJA PETRA KREŠIMIRA IV 109
Predlagatelj: NEOVISNI KANDIDAT

13. Kandidat: JOVO VUKOVIĆ, ing.grad., Srbin, rođ. 21.07.1959., BIJELO BRDO, ARSENIJA III ČARNOJEVIĆA 53 A
Zamjenik: MILE HORVAT, dipl.iur., Srbin, rođ. 16.05.1959., KNEŽEVI VINOGRADI, GLAVNA 64
Predlagatelj: SAMOSTALNA DEMOKRATSKA SRPSKA STRANKA - SDSS



Pripadnici mađarske nacionalne manjine biraju jednog zastupnika u Sabor.

Zbirna lista kandidata za zastupnike mađarske nacionalne manjine u 12. izbornoj jedinici:

1. Kandidat: ROBERT JANKOVICS, Mađar, rođ. 16.08.1975., BELI MANASTIR, IVANA MAŽURANIĆA 2
Zamjenik: TIBOR SANTO, dr.med., Mađar, rođ. 28.01.1954., OSIJEK, GORNJODRAVSKA OBALA 81
Predlagatelj: DEMOKRATSKA ZAJEDNICA MAĐARA HRVATSKE - DZMH


2. Kandidat: mr.sc. DENEŠ ŠOJA, Mađar, rođ. 08.04.1943., KNEŽEVI VINOGRADI, GLAVNA 52
Zamjenik: ŠANDOR JUHAS, Mađar, rođ. 12.06.1954., BELI MANASTIR, DR. KAMILA FIRINGERA 7
Predlagatelj: SAVEZ MAĐARSKIH UDRUGA - SMU



Pripadnici talijanske nacionalne manjine biraju jednog zastupnika u Sabor.

Zbirna lista kandidata za zastupnike talijanske nacionalne manjine u 12. izbornoj jedinici:

1. Kandidat: FURIO RADIN, Talijan, rođ. 01.06.1950., VINTIJAN, VINTIJAN 33
Zamjenik: ROBERTO PALISCA, Talijan, rođ. 30.04.1959., RIJEKA, HAHLIĆ 21
Predlagatelj: NEOVISNI KANDIDAT


Pripadnici češke i slovačke nacionalne manjine biraju zajedno jednog zastupnika u Sabor.

Zbirna lista kandidata za zastupnike češke i slovačke nacionalne manjine u 12. izbornoj jedinici:

1. Kandidat: VLADIMIR BILEK, Čeh, rođ. 10.07.1979., DARUVAR, KRSTE FRANKOPANA 82
Predlagatelj: SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE - SDP
HRVATSKA NARODNA STRANKA - LIBERALNI DEMOKRATI - HNS
ISTARSKI DEMOKRATSKI SABOR - IDS
HRVATSKA STRANKA UMIROVLJENIKA - HSU

2. Kandidatkinja: mr.sc. ZDENKA ČUHNIL, Čehinja, rođ. 09.01.1949., DARUVAR, ANTUNA GUSTAVA MATOŠA 6
Predlagatelj: ČEŠKA BESEDA KONČANICA
MATICA SLOVAČKA JOSIPOVAC
ČEŠKA BESEDA SISAK


3. Kandidat: dr.sc. IVAN DANJEK, dipl.ing. agr., Čeh, rođ. 21.12.1961., ZAGREB, TUROPOLJSKA 24 B
Predlagatelj: NEOVISNI KANDIDAT

4. Kandidat: IVAN KOMAK, Slovak, rođ. 06.01.1950., JELISAVAC, IVANA BRNJIKA SLOVAKA 39 A
Predlagatelj: SAVEZ SLOVAKA - ZVAZ SLOVAKOV - SSL-ZSL

5. Kandidat: JAROSLAV VOJTA, mag.prava, Čeh, rođ. 19.06.1956., HERCEGOVAC, MOSLAVAČKA 204
Predlagatelj: NEOVISNI KANDIDAT


Pripadnici austrijske, bugarske, njemačke, poljske, romske, rumunjske, rusinske, ruske, turske, ukrajinske, vlaške i židovske nacionalne manjine biraju zajedno jednog zastupnika u Sabor.

Zbirna lista kandidata za zastupnike austrijske, bugarske, njemačke, poljske, romske, rumunjske, rusinske, ruske, turske, ukrajinske, vlaške i židovske nacionalne manjine u 12. izbornoj jedinici:

1. Kandidat: BAJRO BAJRIĆ, Rom, rođ. 30.01.1959., ZAGREB, AUGUSTA CILIĆA 10
Predlagatelj: HRVATSKA SOCIJALNO-LIBERALNA STRANKA - HSLS

2. Kandidat: BOJAN BALOG, Rom, rođ. 23.03.1966., GORIČAN, CVJETNA 39/1
Predlagatelj: UDRUGA "ZA BOLJITAK" ROMA MEĐIMURJA

3. Kandidat: ŽELJKO BALOG, Rom, rođ. 23.04.1962., PRIBISLAVEC, LIVADARSKA 2
Predlagatelj: KROVNA ZAJEDNICA BAJAŠA HRVATSKE

4. Kandidat: ŽELJKO BOGDAN, Rom, rođ. 29.11.1969., NARD, MATIJE GUPCA 21
Predlagatelj: UDRUGA ROMA OSJEČKO-BARANJSKE ŽUPANIJE

5. Kandidat: SLAVKO BURDA, Ukrajinac, rođ. 19.11.1950., ZAGREB, USTRINSKA 13
Predlagatelj: AKCIJA SOCIJALDEMOKRATA HRVATSKE - ASH
STRANKA UMIROVLJENIKA HRVATSKE-BLOK UMIROVLJENICI ZAJEDNO - SUH
SPLITSKA STRANKA UMIROVLJENIKA - SSU

6. Kandidat: TOTI DEDIĆ, Rom, rođ. 27.05.1958., ZAGREB, PETRAČIĆEVA 20
Predlagatelj: SAVEZ ZA PROMJENE - SP

7. Kandidat: VIKTOR FILIMA, Ukrajinac, rođ. 15.08.1979., ZAGREB, VIŠNJEVAC 13
Predlagatelj: UKRAJINSKA ZAJEDNICA REPUBLIKE HRVATSKE

8. Kandidat: IBRAHIM GUŠANI, Rom, rođ. 08.12.1970., SLAVONSKI BROD, VINOGRADSKA CESTA 43
Predlagatelj: MREŽA ROMSKIH UDRUGA HRVATSKE SLAVONSKI BROD - MRUHSB

9. Kandidat: SEAD BRACO HASANOVIĆ, Rom, rođ. 26.08.1953., ZAGREB, ANDRILOVEČKA 30
Predlagatelj: KOALICIJA ROMA HRVATSKE - KRUH

10. Kandidat: MILAN IGNAC, Rom, rođ. 19.01.1958., NOVO SELO NA DRAVI, PRVOMAJSKA 51
Predlagatelj: NEOVISNI KANDIDAT

11. Kandidat: ŽELJKO IVANIŠEVIĆ, Rom, rođ. 03.01.1985., BILAJ, BILAJ 27/1
Predlagatelj: UNIJA ROMA HRVATSKE - URH

12. Kandidat: IVAN JELENIĆ, Rom, rođ. 27.03.1955., BISTRINCI, RADNIČKA 41
Predlagatelj: HRVATSKA ROMSKA DEMOKRATSKA STRANKA - HRDS

13. Kandidat: VELJKO KAJTAZI, Rom, rođ. 14.02.1960., ZAGREB, POLJANA JURJA ANDRASSYJA 6
Predlagatelj: CENTAR ZA PROVEDBU INTEGRACIJA U EUROPSKU UNIJU - CPI EU

14. Kandidat: ZVONKO KOSTELNIK, prof., Rusin, rođ. 19.10.1962., PETROVCI, BANA JOSIPA JELAČIĆA 50
Predlagatelj: KULTURNO UMJETNIČKO DRUŠTVO "JOAKIM HARDI" PETROVCI

15. Kandidat: NAZIF MEMEDI, Rom, rođ. 06.01.1956., ZAGREB, II.RESNIK 15 C
Predlagatelj: NJEMAČKO-AUSTRIJSKA UNIJA

16. Kandidat: ALIJA MEŠIĆ, Rom, rođ. 27.06.1946., ZAGREB, ČEMERNIČKA 17
Predlagatelj: UDRUGA ROMA ZAGREB I ZAGREBAČKE ŽUPANIJE

17. Kandidat: ALADAR METZINGER, Židov, rođ. 25.07.1950., ZAGREB, PAVLA RADIĆA 32
Predlagatelj: ŽIDOVSKA KULTURNA SCENA "BEJAHAD"

18. Kandidat: RANKO NIKOLIĆ, Rom, rođ. 06.07.1966., SISAK, CAPRAŠKE POLJANE 80
Predlagatelj: UDRUGA ZA RAZVOJ I BOLJI ŽIVOT ROMA - UZRIBŽR
ROMSKA UDRUGA UMIROVLJENIKA - RUU


19. Kandidatkinja: JASMINKA PETTER, mag.art, Njemica, rođ. 20.05.1949., ZAGREB, MEDVEŠČAK 41
Predlagatelj: NARODNI SAVEZ NIJEMACA HRVATSKE

20. Kandidat: MIJO ŠAJTOŠ, univ.bacc.ing.agr., Rusin, rođ. 14.11.1962., STARI JANKOVCI, VLADIMIRA NAZORA 17
Predlagatelj: HRVATSKA SELJAČKA STRANKA - HSS

21. Kandidatkinja: LILIANNA HANNA TOLJ, Poljakinja, rođ. 14.02.1945., RIJEKA, MATE BALOTE 49
Predlagatelj: POLJSKA KULTURNA UDRUGA "FRYDERYK CHOPIN" RIJEKA - POLSKIE TOWARZYSTWO
KULTURALNE "FRYDERYK CHOPIN" RIJEKA - PKU "FRYDERYK CHOPIN" RIJEKA


22. Kandidatkinja: mr.sc. RENATA TRISCHLER, Njemica, rođ. 30.07.1974., OSIJEK, VIJENAC IVANA MAŽURANIĆA 2
Predlagatelj: NJEMAČKA ZAJEDNICA - ZEMALJSKA UDRUGA PODUNAVSKIH ŠVABA U HRVATSKOJ

23. Kandidat: JOSIP ZAVACKI, Poljak, rođ. 25.03.1955., VELIKA GORICA, SLAVKA KOLARA 54
Predlagatelj: POLJSKA KULTURNA UDRUGA "MIKOLAJ KOPERNIK"


Pripadnici albanske, bošnjačke, crnogorske, makedonske i slovenske nacionalne manjine biraju zajedno jednog zastupnika u Sabor.

Zbirna lista kandidata za zastupnike albanske, bošnjačke, crnogorske, makedonske i slovenske nacionalne manjine u 12. izbornoj jedinici:

1. Kandidat: IDRIZ BEŠIĆ, Bošnjak, rođ. 05.11.1959., GUNJA, MAK DIZDARA 37
Predlagatelj: NEOVISNI KANDIDAT

2. Kandidat: ĐEMAL BRATIĆ, Bošnjak, rođ. 31.05.1964., OSIJEK, ORAHOVIČKA 44
Predlagatelj: DEMOKRATSKI SAVEZ BOŠNJAKA SLAVONIJE I BARANJE - DSBSB

3. Kandidat: NEDŽAD HODŽIĆ, dipl.ing., Bošnjak, rođ. 24.07.1958., POREČ, PAZINSKA 17
Predlagatelj: BOŠNJAČKA DEMOKRATSKA STRANKA HRVATSKE - BDSH

4. Kandidat: PAŠK KAČINARI, Albanac, rođ. 08.04.1950., ZAGREB, FRANKOPANSKA 9
Predlagatelj: SAVEZ ZA PROMJENE - SP
AUTOHTONA - HRVATSKA SELJAČKA STRANKA - A-HSS


5. Kandidatkinja: ERMINA LEKAJ PRLJASKAJ, Albanka, rođ. 15.07.1971., SELCE, ŠETALIŠTE IVANA JELIČIĆA 24
Predlagatelj: UNIJA ZAJEDNICA ALBANACA U REPUBLICI HRVATSKOJ

6. Kandidat: DŽELJALJ MALIĆI, Albanac, rođ. 28.08.1981., ZAGREB, GJURE SZABA 11
Predlagatelj: NACIONALNI DEMOKRATI - ND

7. Kandidat: ANGEL MITREVSKI, dipl.ing., Makedonac, rođ. 27.11.1958., SPLIT, ANTOFAGASTE 4
Predlagatelj: ZAJEDNICA MAKEDONACA U REPUBLICI HRVATSKOJ

8. Kandidat: NIKOLLE PREKPALAJ, Albanac, rođ. 18.05.1966., VIR, VIRSKI PUT 123 D
Predlagatelj: UDRUGA ALBANACA ZADARSKE ŽUPANIJE - UAZŽ

9. Kandidat: IBRAHIM RUŽNIĆ, prof., Bošnjak, rođ. 10.01.1956., RIJEKA, MIHOVILIĆI 22 A
Predlagatelj: BOŠNJAČKA NACIONALNA ZAJEDNICA HRVATSKE

10. Kandidat: IDRIS SULEJMANI, Albanac, rođ. 13.08.1956., POREČ, SAVE VUKELIĆA 4
Predlagatelj: UDRUGA GRAĐANA ALBANSKE NACIONALNE MANJINE GRADA POREČA I POREŠTINE - UDRUGA
ALBANSKE NACIONALNE MANJINE POREŠTINE


11. Kandidat: SULEJMAN TABAKOVIĆ, Bošnjak, rođ. 20.03.1952., ZAGREB, ULICA GRGE TUŠKANA 21
Predlagatelj: NEOVISNI KANDIDAT

12. Kandidat: prof.dr.sc. ŠEMSO TANKOVIĆ, Bošnjak, rođ. 16.02.1942., ZAGREB, SAVSKA CESTA 161
Predlagatelj: STRANKA DEMOKRATSKE AKCIJE HRVATSKE - SDA HRVATSKE

Pripadnici nacionalnih manjina iz stavka 1., 2. i 3. ovoga članka uz kandidata za zastupnika predlažu i kandidata za njegova zamjenika koji se bira zajedno s njim.

Pripadnici nacionalnih manjina iz stavka 4., 5. i 6. ovoga članka predlažu samo kandidata za zastupnika, a njegovim zamjenikom postaje zastupnički kandidat koji je iza izabranog zastupnika dobio najviše glasova.

Komentari

Komentiranje članaka dopušteno je samo registriranim korisnicima. Da biste mogli ostaviti svoj komentar, trebali biste se prijaviti kao registrirani korisnik. Za prijavu koristite link "Prijavi se" u gornjem desnom uglu stranice. Ako nemate korisničko ime, molimo vas da se registrirate koristeći link "Registriraj se" u gornjem desnom uglu portala.
 

Za koga glasate

Vaš glas

Twitter

Facebook

,